בניין עיריית פורטו

בניין #5:
Porto city hall
עיריית פורטו

Address:
PTE Vasco da Gama, Lisboa,
Portugal

Architect:
Michel Virlogeux, Armando Rito

לאתר הרשמי

בנין #5:
עיריית פורטו
המספרים של בית העירייה – 37/6/70/180/2

Location:

Address:
PTE Vasco da Gama, Lisboa,
Portugal

Architect:
Michel Virlogeux, Armando Rito

המספרים של בית העירייה –
37/6/70/180/2

בית עיריית פורטו ידוע גם בכינויו "מגדל השעון". הוא שוכן בשדרות אליאדוש המפורסמות והמרכזיות בעיר משמש תפאורה קבועה (ויפה) להרבה מאוד מהאירועים הציבוריים וההתכנסויות החברתיות המתרחשות בעיר מפעם לפעם.
תל אביבים רבים ימצאו קוי דמיון רב בין העיר הלבנה לבין פורטו; בחוסר הרישמיות, ובתחושת החופש שהיא מייצרת בתודעה לכל מי שמגיע אליה, בשילוב שבין נקי למלוכלך ובין ישן וחדש, באווירה של כאן ועכשיו. הדמיון הזה בין הערים לא פסח גם על משכני העירייה של כל אחת מהן.
שניהם נמצאים במרכז העיר תוך שהם דואגים לרחבה עירונית מרשימה למרגלותיהם.
שניהם מברכים את הבאים בשעריהם בבריכת מים שרק ממתינות שמישהו יקפוץ לתוכן בתחושת ניצחון. כל אלו הפכו את שניהם לתפאורה קבועה (ויפה) לחלקים מאוד חשובים בהיסטוריה של העיר. 37 שנים עברו מאז החלה בניית בית העירייה ועד אכלוסו בשנת 1957 אך מאז ועד היום הוא מהווה דוגמא לסגנון הבנייה המפואר והאופייני כל כך של העיר ושל המדינה כולה בולט במידה לא מבוטלת של צניעות, שוב, כמו המדינה והעם הפורטוגזי עצמו. הבניין כולו הוא בן 6 קומות אך מתנשא לגובה של 70 מטר בשל מגדל השעון העומד במרכזו ומסמן כך בין היתר את מרכז שדרות אליאדוש המובילות אליו. לאדריכלים תמיד יש כוונה נסתרת בהחלטות שלהם. כך גם לאדריכל הבניין, קוריארה דה סילואה שצעד לאורכה של השדרות, הגיע לקיצן אך הרגיש שלא התרחשה פינאלה ראויה לצעידה, ולכן בחר לסיימה בטיפוס של 180 מדרגות אל עבר נקודת תצפית ראויה על השדרה ועל כל העיר הנפלאה.

המספרים של עיריית פורטו – 37/6/70/180/2

בית עיריית פורטו ידוע גם בכינויו "מגדל השעון". הוא שוכן בשדרות אליאדוש המפורסמות והמרכזיות בעיר משמש תפאורה קבועה (ויפה) להרבה מאוד מהאירועים הציבוריים וההתכנסויות החברתיות המתרחשות בעיר מפעם לפעם.
תל אביבים רבים ימצאו קוי דמיון רב בין העיר הלבנה לבין פורטו; בחוסר הרישמיות, ובתחושת החופש שהיא מייצרת בתודעה לכל מי שמגיע אליה, בשילוב שבין נקי למלוכלך ובין ישן וחדש, באווירה של כאן ועכשיו. הדמיון הזה בין הערים לא פסח גם על משכני העירייה של כל אחת מהן. שניהם נמצאים במרכז העיר תוך שהם דואגים לרחבה עירונית מרשימה למרגלותיהם.
שניהם מברכים את הבאים בשעריהם בבריכת מים שרק ממתינות שמישהו יקפוץ לתוכן בתחושת ניצחון. כל אלו הפכו את שניהם לתפאורה קבועה (ויפה) לחלקים מאוד חשובים בהיסטוריה של העיר.
37 שנים עברו מאז החלה בניית בית העירייה ועד אכלוסו בשנת 1957 אך מאז ועד היום הוא מהווה דוגמא לסגנון הבנייה המפואר והאופייני כל כך של העיר ושל המדינה כולה בולט במידה לא מבוטלת של צניעות, שוב, כמו המדינה והעם הפורטוגזי עצמו.
הבניין כולו הוא בן 6 קומות אך מתנשא לגובה של 70 מטר בשל מגדל השעון העומד במרכזו ומסמן כך בין היתר את מרכז שדרות אליאדוש המובילות אליו.
לאדריכלים תמיד יש כוונה נסתרת בהחלטות שלהם. כך גם לאדריכל הבניין, קוריארה דה סילואה שצעד לאורכה של השדרות, הגיע לקיצן אך הרגיש שלא התרחשה פינאלה ראויה לצעידה, ולכן בחר לסיימה בטיפוס של 180 מדרגות אל עבר נקודת תצפית ראויה על השדרה ועל כל העיר הנפלאה.

עוד בניינים בפורטוגל

עוד בניינים בפורטוגל

דף הבית » בניין עיריית פורטו