מוזיאון מאאט

בניין #4:
MAAT Museum
מוזאון מאאט

Address:
Av. Brasilia, 1300-598 Lisboa,
Portugal

Architect:
Amanda Levete

לאתר הרשמי

בנין #4:
MAAT Museum -מוזאון מאאט
אם כל האומנויות

Location:

Address:
Av. Brasilia, 1300-598 Lisboa,
Portugal

Architect:
Amanda Levete

מאאט –
אם כל האומנויות

דמיינו לכם שחברת החשמל לישראל תיזום פרויקט שאפתני יחד עם האקדמיה ללימודי אומנות ותקים מוזיאון המיועד כולו להציג את הקשר, הסימביוטי, ההכרחי והלירי שבין אדריכלות אומנות וטכנולוגיה. נשמע הזוי? אולי. נשמע לא מחובר למציאות הלבנטינית כאן בישראל? לחלוטין!
אבל זה בדיוק מה שקרה בליסבון לפני כ-5 שנים. חברת החשמל הפורטוגזית, EDP, שילבה כוחות והוסיפה מכפיל כח לקמפוס לאומנות שנבנה בלב אחד הרובעים ההיסטורים והמרתקים בליסבון, רובע בלם, על גדת הנהר מול גשר ה-25 באפריל.
כל קמפוס לאומנות ראוי שיהיה ברשותו את היכולת להציג את תוצריו ואת מחשבתו של האומן, אך יותר משהאומן צריך את המוזיאון המוזיאון צריך את האומן כדי לנסח את מה שהוא רוצה לספר לצופה.
MAAT רוצה להעביר את הצופה בין ההקשרים הרבים שיש בשילוש הקדוש:
אומנות עכשיות, טכנולוגיה מתפתחת ואדריכלות ברת קיימא.
מבנה המוזיאון מורכב משני מבנים שונים המחוברים יחדיו לכדי חוויה אדריכלית מחד, ופלטפורמה מגשרת להכלת המדיות הנוספת, מאידך.
המבנה הראשון הוא חורבותיו של מבנה תחנת הכוח הראשית הישן של ליסבון שעבר עבודת שימור מוקפדת למדיי ואילו המבנה השני נוצר ממציאות אחרת לגמרי – מבנה מודרני המדבר בשפה זרה לחלוטין, אך יודע לתקשר באופן מושלם עם המבנה מראשית המאה ה-20 ואף להוציא ממנו יכולות שהוא אפילו לא ידע שקיימות בו.
אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים? אם המשפט הזה הוא אכן נכון אזי אלוהים שוכן בקמפוס על גדת הנהר ברובע BELEM.

אם כל האומנויות

דמיינו לכם שחברת החשמל לישראל תיזום פרויקט שאפתני יחד עם האקדמיה ללימודי אומנות ותקים מוזיאון המיועד כולו להציג את הקשר, הסימביוטי, ההכרחי והלירי שבין אדריכלות אומנות וטכנולוגיה.
נשמע הזוי? אולי. נשמע לא מחובר למציאות הלבנטינית כאן בישראל? לחלוטין! אבל זה בדיוק מה שקרה בליסבון לפני כ-5 שנים.
חברת החשמל הפורטוגזית, EDP, שילבה כוחות והוסיפה מכפיל כח לקמפוס לאומנות שנבנה בלב אחד הרובעים ההיסטורים והמרתקים בליסבון, רובע בלם, על גדת הנהר מול גשר ה-25 באפריל.
כל קמפוס לאומנות ראוי שיהיה ברשותו את היכולת להציג את תוצריו ואת מחשבתו של האומן, אך יותר משהאומן צריך את המוזיאון המוזיאון צריך את האומן כדי לנסח את מה שהוא רוצה לספר לצופה. MAAT רוצה להעביר את הצופה בין ההקשרים הרבים שיש בשילוש הקדוש: אומנות עכשיות, טכנולוגיה מתפתחת ואדריכלות ברת קיימא.
מבנה המוזיאון מורכב משני מבנים שונים המחוברים יחדיו לכדי חוויה אדריכלית מחד, ופלטפורמה מגשרת להכלת המדיות הנוספת, מאידך. המבנה הראשון הוא חורבותיו של מבנה תחנת הכוח הראשית הישן של ליסבון שעבר עבודת שימור מוקפדת למדיי ואילו המבנה השני נוצר ממציאות אחרת לגמרי – מבנה מודרני המדבר בשפה זרה לחלוטין, אך יודע לתקשר באופן מושלם עם המבנה מראשית המאה ה-20 ואף להוציא ממנו יכולות שהוא אפילו לא ידע שקיימות בו.
אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים? אם המשפט הזה הוא אכן נכון אזי אלוהים שוכן בקמפוס על גדת הנהר ברובע BELEM.

עוד בניינים בפורטוגל

עוד בניינים בפורטוגל

דף הבית » מוזיאון מאאט